Przyłącz się. Razem powiedzmy STOP.

Co powiedziałbyś o matce która choć kocha dziecko nie daje mu jeść? Albo pić? Albo nigdy go nie przewija? Czy wiesz o tym, że rząd który dba o ciebie od urodzenia otaczając troską w niemal już każdej dziedzinie życia, korygując lub wręcz niedopuszczający do twoich błędnych wyborów, zachowuje się jak taka matka? Przeoczył bowiem jedną z najważniejszych dziedzin życia.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości co roku rozpada się 64 tysiące małżeństw? Co oznacza, że do naszego społeczeństwa przybywa koło 130 000 rozwodników! A co roku ta liczba rośnie. Przez dziesięć lat to już blisko półtora miliona osób. Jeżeli dodamy do tego dzieci żyjące bez rodzica pierwszego lub częściej bez rodzica drugiego, to zilustruje nam to ogromna skalę problemu.

 

Pół biedy z rozwodami, ale przyjrzyjcie się małżeństwom z waszego otoczenia: ile nieszczęśliwych par tkwi w niedobranych związkach? On chce wypić piwo i oglądać mecz, ona męczy : wynieś śmieci, pobaw się z dzieckiem, idź na zakupy, weź się zrób coś. On też nie jest bez winy: głosuje w wyborach tak, że ona musi się go wstydzić, albo pije tylko zsiadłe mleko i nigdy jej nie kupi jogurtu.

 

Tak, Ty też Czytelniku pozostający w związku małżeńskim zastanów się czy nie mogłeś lepiej trafić? Czy Twoje życie na pewno miało tak wyglądać?

 

A przecież nie cierpią na tym tylko ci nieszczęśnicy, ale i ich dzieci oraz rodziny. Sąsiedzi wysłuchujący ciągłych kłótni. W zakładzie pracy to samo: przychodzi takie jedno z drugim i zamiast z zapałem budować Rzeczpospolitą, to sił im brak – bo w domu ciągła awantura, odpocząć się nie da. Zamiast myśleć o pracy, roztrząsają co ona mu powiedziała, co on jej powinien powiedzieć.

 

Trzeba powiedzieć temu STOP.

STOP dobrowolnie zawieranym małżeństwom.

SKOŃCZMY z tym raz na zawsze.

Przecież Państwo ma środki i możliwości by temu zaradzić. Sieć poradni psychologicznych obejmuje cały kraj. Chcesz się żenić? Myślisz o dobru ojczyzny albo nawet nie to, tylko chcesz zostać beneficjentem programu 500+? Proszę bardzo. Zgłoś się do Poradni, wypełnij kwestionariusz a na podstawie udzielonych odpowiedzi Komisja Rekrutacyjna znajdzie ci odpowiednią kandydatkę. Policja Małżeńska zadba o to żeby zweryfikować czy Twoje odpowiedzi były prawdziwe, bowiem prawda w związku małżeńskim jest najważniejsza.

 

Nie może być tak żeby każdy żenił się z kim zechce i kiedy zechce. To byłby chaos.

 

Dlaczego w Polsce jest tak, że opieka państwa obejmuje dziedziny błahe a w sprawie tak istotnej jak zawarcie małżeństwa jesteśmy tej opieki pozbawieni? Dlaczego fachowcy z rządu dbają o to żebym nie pomylił się przy wyborze żarówki lub nie przekroczył prędkości na drodze a pozostawiają mnie samego w kwestii wyboru żony? Nie chcę żyć w świecie w którym każdy sam musi sobie znaleźć partnera a w dodatku może być przez niego odrzuconym.

Kiedy patrze głęboko w oczy I-wszego obywatela Rzeczpospolitej na zdjęciu nad moim biurkiem, myślę o tym, że on mnie zrozumie, bo spędził życie w starym świecie pełnym połamanych serc. A gdy zrozumie to obroni pisząc nową ustawę. Niech nas usłyszy – RAZEM powiedzmy NIE dobrowolnie zawieranym małżeństwom.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło danych na temat rozwodów w Polsce:

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/302029849-Jak-czesto-rozwodza-sie-Polacy.html

Share Button
  • Odwiedzin20342

Opublikuj komentarz