Pelikan M215 F – pióra codziennego daj nam Panie!

Mam niezłe pióro i temu zawdzięczam posiadanie tego pióra… oraz temu, że miłość nie jest wieczna.

A było to tak:

Fakt Pierwszy – podczas wrocławskich targów książki Pelikanem M215 autografy składał pewien znany pisarz, podobno nazywa się Jakiśtam, ale może to był inny znany pisarz – mój klient nie był pewien.

Pelikan 215 blog chwile na miare Stanislaw Karolewski

Fakt drugi – mój klient był przekonany, że ma już nową miłość, zakochał się w innym piórze o czym pisałem tu.

Pelikan 215 blog chwile na miare Stanislaw Karolewski 02

Tak mnie przekonywał, tak łudził, tego MożeJakiegośtam kładł między oczy, opowiadał, że pisarze muszą mieć to pióro a zwłaszcza ja jako ten z niezłym piórem, takie pióro powinienem mieć… W końcu uległem w chwili przytomności zastrzegając sobie jednak możliwość odsprzedaży tego nowego nabytku.

Pelikan 215 blog chwile na miare Stanislaw Karolewski 04

Na przysłowiowy „pierwszy rzut oka” widać, że to pióro niebrzydkie, eleganckie, ale też  nic wygórowanego. Wręcz skromne i w tym kontekście nadaje się rzeczywiście do wpisywania autografów i dedykacji. Rozmawiałem kiedyś ze zmarłym już znanym pisarzem a przy tym pasjonatem wiecznych piór, który mówił, że zawsze ma problem, które pióro wybrać do publicznych wystąpień:

– Wezmę moje ulubione, które kupiłem po pierwszej poważnej nagrodzie literackiej, to powiedzą, że się wywyższam i obnoszę. Wezmę coś z mojej młodości, powiedzą, że jestem niedzisiejszy i występuję z takim drapakiem. Coś nowoczesnego a nie wygórowanego, to powiedzą, że byle uczniak ma lepsze pióro.

 

Pelikan 215 blog chwile na miare Stanislaw Karolewski 08

 

Pelikan M215 byłby dla niego idealnym rozwiązaniem. To solidne pióro rzemieślnicze, studenckie. Stoi za nim: porządek, trwałość, proste piękno, równe rzędy liter, ale bez cienia ekstrawagancji czy luksusu.

Pelikan 215 blog chwile na miare Stanislaw Karolewski 06

Stalówka F jak dla mnie trochę drapie wolę teraz coś miększego, ale pisze i tak o wiele lepiej niż wszystkie moje szkolne pióra i może się podobać.

Pelikan 215 blog chwile na miare Stanislaw Karolewski 07

Zostało wykonane z lakierowanego na czarno tworzywa, wykończone chromem i palladium. Klips oczywiście w kształcie dziobu pelikana, stalówka stalowa. Z modeli 215 to najładniejszy wzór.

Pelikan M215 to pióro codzienne, dobre, pozwalające napisać tę notkę i wiele innych. To pióro za którym się nie zapłaczę gdy spadnie jak ostatnio moje Montegrappa od którego zacząłem tę serię recenzji.

Pelikan 215 blog chwile na miare Stanislaw Karolewski 05

Pelikan 215 blog chwile na miare Stanislaw Karolewski 09

Share Button
  • Odwiedzin48259

Opublikuj komentarz