– Pani mąż namawia mnie do bigamii !

– Pani mąż namawia mnie do bigamii ! – poskarżył się mojej żonie, zaprzyjaźniony klient.

ile-pior--blog-chwile-na-miare-stanislaw-karolewski00

No właśnie. Choć od tej sceny minął już miesiąc, ja wciąż zastanawiam się: ile to jest dość? A było to tak: Pan P. kupił przyjaciółce pióro. Ładne pióro z limitowanej edycji. Ta, je „posiała”. Wpadło do studzienki czy innego kanału. Udali się więc ponownie do sklepu z piórami i Pan P. zobaczył tam prześliczne pióro – jakby było chwilą –  to jest piórem na miarę. Od razu się zakochał, ale że od lat był związany z Pelikanem 215m, przyszedł do mnie – z nadzieją, że kupię od niego to pióro. Jednak cena, której zażądał wydała mi się zbyt wygórowana i tak od słowa do słowa doszedłem do mojej propozycji:

– To niech Pan kupi to nowe pióro, nie sprzedając Pelikana.

A P. zbladł i powiedział, że jest monogamistą.

– Będzie miał Pan jedno pióro w pracy, a drugie w domu. Albo jedno będzie zawsze w zapasie, gdyby niespodziewanie skończył się atrament.

W końcu kupiłem Pelikana, P. kupił nie jedno, a dwa nowe pióra i tak został…. bigamistą. A ja się zastanawiam: ile to jest dość? Jedno pióro, dwa pióra, trzy pióra… ? A może to jak z książkami – wiecznych piór nigdy nie dosyć? Może kolekcja powinna liczyć tysiące egzemplarzy? A może tylko ten jeden, ukochany, którym napisze się wszystko?

Wieczorem, skruszony mówię do żony:

– Może On ma rację, zostawię sobie tylko trzy pióra, a reszty się pozbędę.

A ona odpowiada:

– Po co Ci aż trzy?

 

ile-pior--blog-chwile-na-miare-stanislaw-karolewski01

ile-pior--blog-chwile-na-miare-stanislaw-karolewski02

ile-pior--blog-chwile-na-miare-stanislaw-karolewski03

ile-pior--blog-chwile-na-miare-stanislaw-karolewski04

 

Share Button
  • Odwiedzin14054

2 komentarze

  1. Świetna opowieść! Bardzo mi się podoba, chociaż nie do końca rozumiem o co konkretnie chodziło w końcówce (drugie dno). Możliwe, że to jednak jest spowodowane moim wiekiem i jeszcze nie dojrzałam do ujrzenia prawdziwego znaczenia…
    W każdym razie zapraszam również na mojego bloga 😉 typowo-nietypowy-lajfstajl.blogspot.com

Opublikuj komentarz