O bieganiu. Jak biegać? Jak biegam?

fot. archiwum

Cała Polska biega. A w każdym razie wszyscy, którzy mają w telefonie aplikację pokazującą trasę biegu na Facebooku.

No dobra, nie cała Polska biega, niektórzy odpalają swe aplikacje i wsiadają na rower, skuter albo do auta. Ale dla mnie – prostodusznego faceta nie podejrzewającego swych drogich facebookowych znajomych o takie matactwa, wygląda to jakby cała Polska biegała.

Pobiegam i ja – pomyślałem. W sumie, czemu nie? Całe życie wolałem długie marsze albo ćwiczenia siłowe z hantlami, ale może warto choć spróbować?

I stało się.

Następnego dnia ktoś przyniósł do antykwariatu książkę Biegiem przez życie. Cóż za cudowna synchroniczność. Świat odpowiedział na moje myśli. Aha…

Tego samego wieczoru, o święta naiwności, okazało się, że do biegania nie wystarczą trampki i dres po dziadku. Odpowiedni ubiór, krokomierz, pulsomierz, specjalne mp3 i napoje regenerujące – to dopiero początek listy produktów absolutnie niezbędnych do biegania. Nie wiem, jak jaskiniowcy dawali radę dogonić mamuta.

Trudno.

Bieganie straciło trochę ze swego pierwotnego blasku, ale: trudno – pomyślałem.

Spróbuję.

Jednak w trampkach, albo kupię te wszystkie rzeczy – byle tylko nie skończyły jak narty, piłka do kosza i rower – wszystko pod warstwą kurzu konserwuje się w piwnicy. Sami wiecie – też macie piwnice i pawlacze.

Trudno.

Czytam dalej, by biec przez życie. I co się okazuje? Po tych wszystkich sprzętach, nowy rozdział. I co się okazuje? To, że przy mojej wadze skręcenie kostko-kolan murowane i że mam sobie bieganie wybić z głowy, bo ze skręconymi kostko-kolanami nawet chodzić nie będę mógł, a to już byłaby przesada. Może na następnej stronie, będzie lepiej? Nic z tego: zakaz biegania.

Cóż… – córko – do Ciebie teraz piszę – mamusia pójdzie z Tobą biegać, tata nie może.

Cała Polska biega, minus jeden.

Dobrze, że jest jeszcze akcja Cała Polska czyta dzieciom – przynajmniej tu się załapałem.

fot. archiwum

fot. archiwum

fot. archiwum

fot. archiwum

fot. archiwum

fot. archiwum

Share Button
  • Odwiedzin11623

1 Komentarz

Opublikuj komentarz